Bu İki Eşyayı Yatak Odanızdan Çıkarın: Uykusuzluk Sorununuz Tamamen Çözülecek

Uykusuzluk, yaşam kalitesini en çok etkileyen faktörler arasında zirvede yer alıyor.

Bazı durumlarda yoğun çalışma temposu nedeniyle yeterli uyku ihtiyacımızı karşılayamazken, bazen de boş zamanımız bulunsa da uykuya dalmakta güçlük çekebiliyoruz. Bu tür durumların önüne geçebilmek için uyku ilaçlarının da arasında bulunduğu çok sayıda farklı yöntemlere başvurulsa da, uyku sorunu yıllarca sürebiliyor.

Özellikle son yıllarda artış gösteren uyku problemlerinin temelinde, değişen teknolojiyle birlikte yatak odamıza giriş yapan cihazlar yer alıyor. Gün boyunca halsiz ve bitkin şekilde dolaşılmasına neden olan uykusuzluğun önüne geçmek, bu cihazlardan kurtulmakla mümkün.


YATAK ODANIZDAN BU 2 EŞYAYI KALDIRIN

Akıllı telefonların popüler hale gelmesiyle birlikte, uykuya dalmadan saatlerce önce telefonda gezinmek artık bir rutin haline dönüştü. Ancak bu durumun yanı sıra, yatak odalarında bulunan televizyonlar da uykusuzluğu tetikleyen faktörler arasında yer alıyor.

Kişiler, uykuları bulunsa bile telefonun başında ya da televizyon izlerken uykuya dalmayı bekliyor. Dağılan dikkat, uzun saatler uykuya dalışı engelliyor ve bu durum bir sonraki güne büyük bir uykusuzluk olarak yansıyor.

Aynı zamanda uyku öncesi Youtube, Instagram gibi sosyal medya platformlarında video izleme alışkanlığını bırakmak, etkili bir uykuya dalış için son derece yararlı. Bu tür uygulamalar, sonsuza kadar aşağı kaydırma ilkesine göre çalıştığı için, kişinin telefonu elinden bırakması saatler bulabiliyor. Bu durum yine bir sonraki güne büyük bir uykusuzluk olarak etki ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x