İngiliz Kraliyet Ailesi ‘büyük bir açıklama’ yapacak

Uzun süredir Britanya tahtının varisi eşi William tarafından ihanete uğradığı konuşulan Galler Prensesi Kate Middleton’un hastalığıyla ilgili süregelen endişeler bir süredir sayısız söylentiye neden olmuştu.

İngiliz kamuoyunda “Prenses ölmüş olabilir” iddiaları gündemdeki yerini korurken, Middleton’ın sosyal medya hesabından İngiltere’de mart ayının 2. pazar gününde kutlanan ‘Anneler Günü‘  için paylaştığı bir fotoğrafın dijital düzenlemeyle manipüle edilmiş halde çıkması endişeleri artırdı.

ÖZÜR DİLEDİ AMA GÖRÜNTÜ VERMEDİ

Middleton Kensington Sarayı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Birçok amatör fotoğrafçı gibi ben de deneysel fotoğraf düzenleme denemeleri yapıyorum. Dün paylaştığımız fotoğrafın neden olduğu karışıklık için özür dilerim. Umarım herkes çok mutlu bir Anneler Günü geçirmiştir. şeklinde özür dilese de ameliyat olduğu ocak ayından bu yana görüntü vermemesi nedeniyle günlerdir tartışma konusu olmuş durumda.

AİLE “BÜYÜK BİR AÇIKLAMA” YAPACAK

Ülke gündeminde sıcaklığını korurken, İngiltere merkezli yayın kuruluşu BBC’nin aktardığına göre, İngiliz Kraliyet Ailesi’nden “büyük bir açıklama” bekleniyor.

İNGİLTERE’DE MONARŞİ KARŞITLARINDAN KRALİYET AİLESİNE PROTESTO

İngiltere’de monarşi karşıtları, geçtiğimiz pazartesi İngiliz Milletler Topluluğu Günü’nde (Commonwealth Day) Kraliyet Ailesi’ni protesto etmişti.

İngiliz Milletler Topluluğu Günü dolayısıyla başkent Londra’daki Westminster Abbey Kilisesi’nde yapılacak tören öncesi kilisenin karşısında bir araya gelen göstericiler, monarşinin kaldırılması talebinde bulundu.

Republic (Cumhuriyet)” adlı monarşi karşıtı kampanya grubunun düzenlediği gösteriye katılanlar, “Monarşiye son” ve “Kraliyet Ailesi’ni kovun” yazılı pankartlar taşıdı ve “Benim Kralım değil” sloganları attı.

Törene, İngiltere Kraliçesi Camilla, Galler Prensi William, Prenses Anne ve Edinburgh Dükü Prens Edward’ın yanı sıra İngiltere Dışişleri Bakanı David Cameron katıldı.

KAYNAK: HABER7, AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x